uvod

Spolky a sdružení

Hasiči

Sbor dobrovolných hasičů vznikl v naší obci 2.února 1912 jako ochrana před požáry, které v té době byly dosti častým jevem. Tehdejších 15 členů hasičského sboru nemělo vůbec jednoduchou práci. Časté požáry (až 10 za rok) a primitivní hasící vybavení znemožňovalo účinně zasahovat proti zhoubným požárům.

Postupem času se technické vybavení hasičů zdokonalovalo a v roce 1983 se do řad hasičů hlásilo 43 členů a do jejich moderního vybavení patřil např. nový požární vůz AVIA 30.

V srpnu roku 1997 postihly náš okres katastrofální záplavy a naší hasiči se aktivně podíleli na ochraně majetku a zdraví obyvatel z postižených oblastí.

Po povodních nastal částečný útlum a činnost se na tři roky téměř zastavila. V roce 2001 došlo k oživení našich aktivit.

Sbor dobrovolných hasičů má své nové webové stránky, které můžete zhlédnout na www.sdhborsiceublatnice.cz

Myslivci

V naší obci aktivně působí Myslivecký spolek Boršice u Blatnice, který hospodaří na ploše přes 1000ha. V současné době má spolek na 30 aktivním členů.

Fotbalisti

V obecní kronice je první zápis o fotbale z roku 1951 , takže to budiž rok vzniku fotbalového klubu v Boršicích u Blatnice . Hrací plocha však byla nevyhovující a tak v roce 1955 proběhla za pomoci zemědělské techniky úprava hřiště. I tak byl výškový rozdíl hřiště od branky k brance téměř 2,5 metru. Boršičtí fotbalisté hrávali vždy základní třídu. Až v ročníku 1981 – 82 poprvé postoupili do vyšší třídy. V ročníku 1984 – 85 tým sestoupil , aby v následujícím roce postoupil zpět.

lom v našem klubu nastal v roce 1997, kdy se klub za výrazné pomoci obce pustil do generální rekonstrukce hrací plochy. Po třech letech prací na podzim roku 2000, jsme se na naše opravené hřiště vrátili.

Tehdy proběhla reorganizace okresních soutěží a naše mužstvo se ocitlo opět v základní soutěži. Hned v následující sezóně jsme se suverénním způsobem vrátili do III. třídy. Jako nováčci naši prošli i touto soutěží a po sezóně 2000 – 01 slavili historický postup do okresního přeboru, který hrajeme již třetí rok.

Co se týče zázemí pro hráče a diváky, tak s tím nemůžeme být moc spokojeni. Kabiny postavené v roce 1973 nebyly od té doby téměř vůbec udržovány a upravovány a jsou dnes ve velmi žalostném stavu. Rovněž podmínky pro diváky jsou velmi nevhodný, zejména při deštivém počasí. Proto naší prioritou, vedle herní činnosti, je celková rekonstrukce a přístavba kabin a výstavba tribuny pro diváky.

Rozpis zápasů muži

Boršičané

Boršičané se poprvé sešli 13. ledna 2008. Do roku 2011 nás dirigovali Josef Nožička, všechny nás organizuje Vít Hrabal, o žaludky se stará provijanťák Dušan Křivák, peníze přepočítává pokladník Radek Dula harmoniku drží noty a nápady nosí Vlastimil Ondra.

Webové stránky boršičanů: www.borsicane.cz